508-128-071

Blog

Bądźcie na bieżąco, na naszym blogu umieszczamy wiele ciekawych artykułów o tematyce ślubno-weselnej..

20

mar, 2013

OPIS DZIAŁANIA FONTANNY CZEKOLADOWEJ

By: | Tags: | Comments: 1

A dzisiaj troszeczkę udostępnimy Wam wiadomości na temat sposobu działania fontann czekoladowych.

Zapewne zastanawialiście się dlaczego czekolada płynąca po kaskadach jest wciąż ciepła oraz co powoduje że tak równo i płynnie spływa z samej góry.. Poniżej postaraliśmy przybliżyć Wam zasadę działania fontanny czekoladowej.

Zasada działania sprzętu jest dziecinnie prosta: do pojemnika fontanny wlewamy wcześniej przygotowaną, odpowiednio roztopioną w kuchence mikrofalowej lub w garnku z gotującą się wodą czekoladę. Następnie za pomocą specjalnego mechanizmu czekolada zostaje zassana z dołu fontanny i przesuwana jest na najwyższy poziom. Z najwyższego piętra czekolada spływa na kolejne kaskady, by znów dotrzeć w obiegu zamkniętym do dolnej misy.

Zatem jak widać zasada jej działania nie różni się niczym od zwykłej fontanny np . wodnej. Dodatkowo w podstawie urządzenia mieści się element grzewczy utrzymujący jej wysoką temperaturę nadający czekoladzie tak aksamitną, gładką konsystencję.  Gdy tylko czekolada zacznie wypływać z fontanny, można rozpocząć rozkoszowanie się tym przepysznym smakiem. Profesjonalne fontanny wyposażone są w specjalne silniki mogące działać 12 godzin a niektóre z nich nawet do 16h! Niestety zwykłe domowe fontanny przeznaczone są do użytku wyłącznie prywatnego z uwagi na krótki czas działania. Jeszcze jedna bardzo ważna informacja! Aby z każdej strony fontanny czekolada spływała równomiernie konieczne jest odpowiednie jej wypoziomowanie. Za poziom fontanny odpowiadają nóżki z możliwością regulacji.

Mam nadzieje, że sposób działania fontann czekoladowych jest już dla Was prosty i jasny 🙂

Comments

One thought on “OPIS DZIAŁANIA FONTANNY CZEKOLADOWEJ

  1. 95Luella

    Hi blogger, i must say you have hi quality articles here.
    Your page can go viral. You need initial traffic boost only.
    How to get it? Search for; Mertiso’s tips go viral

    Odpowiedz

Leave a Reply